Ilustrátorový návod – maska ​​opacity, ako aj jej lesklý náraz

Aug 14, 2022 Uncategorized

v nákupe na dosiahnutie určitého atraktívneho konečného dizajnu, veľa dizajnérov má svoje vlastné nápady a techniky na to. Začnem sériu tutoriálov, v krok za krokom, pre tých, ktorí sú v Adobe Illustrator noví, a snažia sa nájsť nejaké rýchle a jednoduché na použitie informácií. Pre tých, ktorí využívajú kreslenie tabletu, ako aj sú nadaní s fantastickým kreslením talentu, im tieto nápady iba pomáhajú vylepšiť a najlepšie ich dizajn. Len dúfam, že to bude užitočné pre tých, ktorí sú v procese objavovania tohto fantastického programu s názvom Adobe Illustrator.
Obrázok ukážky

To je to, čo dosiahneme po dokončení tohto návodu. Masku aplikácie aplikujeme nielen na lesklú kúsok lopty, ale aj na text. Začnime!
Krok 1 – Vytvorte tvary
Vytvorte nový papier 500 pixelov veľkých o 500 pixelov vysoký. Uistite sa, že ste si vybrali režim RGB alebo CMYK v rozšírených možnostiach. Popíšem rozdiel medzi týmito dvoma v inom príspevku. Teraz … s nástrojom Ellipse vytvorte elipsu, ktorá je 150 px po 150 px. Alebo môžete držať posunutie rozhodujúceho posunu a tiež len ťahať najlepší kruh tak obrovský, aký chcete. Naplňte elipsu červenou farbou a zložte zdvih.

Ďalej urobíme to isté s textom. Vyberte nástroj Typ (T) a niečo skladajte. Vybral som si odvážnejšie písmo, ako aj pre veľkosť 80 pt, takže by bolo viditeľné, čo robíme.
Krok 2 – Rozšírte text
OK .. teraz máme text, ale v ilustrátore je oveľa ľahšie pracovať s textom, ak ho program považuje za objekt, ako aj ako základný text. Vyberieme textové pole s využitím čiernej šípky (výber výberu), ako aj prejdeme na položku – rozšíriť a kliknite na tlačidlo OK. Teraz sa náš text uvažuje o položke od ilustrátora, ako aj o skvelej veci, pretože
kreditné skóre
Bude to najlepšia metóda, aby sme použili lesklý vzhľad.

Krok 3 – Aplikácia masky proti opacity na loptu
Najprv začneme aplikovať masku opacity na guľu, predovšetkým však upravíme jej farbu z červenej na gradient červenú. Použil som gradient z červenej po teplú oranžovú farbu, typ gradientového lineárneho, ako aj uhol 90. Teraz … s nástrojom na elipse vytvoríte ešte jednu elipsu, ktorá je 90 px podľa 90 px. Vytvorte svoju farbu bielu a pretiahnite ju cez druhú elipsu, ktorú sme predtým vyrobili. S vybratou biela elipsa choďte na úpravu – skopírujte a potom znova upravte, prilepte sa pred vpredu. Teraz tam máme elips, hoci vidíme iba jednu. Zrušíme ich kliknutím na kruhy mimo kruhov a potom zvoliť iba
viagra na internetovej kanadskej lekárni
Posledná biela elipsa, ktorú sme urobili. Urobte z neho gradient, od bielej po čiernu, uhol 90, lineárne. Stále majte na pamäti, že pod týmto gradientom je tu biela s rovnakými rozmermi. Teraz si vyberte obidve, ako aj prejdite na transparentnosť (ak ho nevidíte, kliknite na okno – transparentnosť), ako aj kliknite na masku na opacitu. Ak sa vám nepáči spôsob, akým je, môžete sa tiež hrať s jej opacitou. Moje som sa zmenil na 57.

Krok 4 – Aplikácia masky opacity na text.
Vyrobili sme loptu, teraz poďme ísť k textu. Majte na pamäti, že sme text rozšírili skôr, takže to, čo teraz budeme musieť urobiť, je zdvojnásobiť text. Proces je rovnaký ako proces, ktorý sa používa na loptu. Vyberte rozšírený text pomocou nástroja na výber, ako aj podržte alt, ako aj pretiahnite text dole. Budete to mať dvakrát. Teraz si vytvorte svoju farbu bielu, ako aj vyberte nástroj Eraser, ako aj vymažte polovicu textu. Vyberte ho pomocou nástroja na výber a potom prejdite na úpravu – Kopírujte, upravte – vložte vpredu. Zrušte text kliknutím na vonku, ako aj zvoliť text a urobte z neho gradient, ako sme to robili s bublou. Teraz si vyberte oba texty, tie, ktoré sú napoly vymazané, rovnako ako transparentnosť – urobte masku opacity. Všimnite si, že text sa zmení na bielu, avšak nie je biely, je to len žiara :). Teraz vyberte dva texty, napoly vymazané, a tiež ich umiestnite nad náš čierny text. Budete mať konečný výsledok, ako aj to isté, môžete si zahrať, aby sa opacita znížila alebo použila mŕtvicu ako ja.
Krok 5 – posledný pohľad
Konečný obrázok: Text, ako aj bublina, s lesklým nárazom, ktorý využíva masku opacity.

0/5 (0 recenzií)

btz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *